Szkolenie rejestracji medycznej

Dążenie do perfekcji jest ciągłym treningiem. Rozwój nigdy się nie kończy, a trening pozwala czerpać satysfakcję z pokonywanej drogi. Ćwiczenia z pomocą doświadczonego trenera zbliżają do osiągnięcia wysokiej wydajności, satysfakcji i sukcesu.

szkolenie w rejestracji medycznej
szkolenie zarządzanie zespołem
Adam Zajchowski zarządzanie zespołem

Korzyści szkoleń dla rejestracji medycznych

Cykliczne szkolenia dla pracowników obsługi klienta przekładają się na postrzeganie całej przychodni, szpitala, kliniki. To nie tylko rozwój personelu, to także pozytywne opinie (google moja firma) opinie, atmosfera w pracy i konkurencyjność.

Szkolenie w obsłudze klienta to obowiązkowy element nowoczesnego i spójnego zarządzania placówką medyczną.

Personel medyczny, przeszkolony w zakresie profesjonalnej obsługi klienta, jest podstawą budowania dobrego wizerunku placówki w oczach pacjentów. Ważne są oczywiście dostępne terminy wizyt, profesjonalizm lekarzy, sprzęt medyczny, czystość i nowoczesne, dobrze wyposażone gabinety. Nie zawsze mamy zasoby, aby powyższe warunki były spełnione na najwyższym poziomie. Tymczasem obsługa trudnego klienta to kompetencja i zaleta, na którą możemy wpłynąć stosunkowo szybko, nie przeciążając budżetu placówki.

Pracownicy rejestracji pacjentów są na pierwszej linii kontaktu.

Praca w rejestracji wiąże się z dużym stresem i zagrożeniem wypalenia zawodowego. Trudno się uśmiechać i być “wiecznie” cierpliwym, kiedy pacjenci obwiniają za długie terminy, opóźnienia i inne niedogodności, na które personel rejestracji medycznej po prostu nie ma wpływu.

Pacjenci są coraz bardziej wymagający i bywają roszczeniowi.

Szkolenie dla rejestracji medycznej z obsługi pacjenta ułatwia pracę na “pierwszej linii frontu”. Nie przyśpieszy terminów wizyt lekarskich, ale pozwala je lepiej zakomunikować pacjentom przez telefon i w kontakcie bezpośrednim. 

Ważne jest, żeby pracownik rejestracji medycznej miał świadomość, że jego zachowanie może mieć wpływ na zachowanie pacjentów. Uprzejma, asertywna rejestratorka rzadziej spotyka się z atakami. Niestety, nadal zbyt często zdarza się, że opryskliwy, zniecierpliwiony pracownik sam nierozważnie doprowadza do konfrontacji z pacjentem. Nie każdy, niestety, nadaje się do tej pracy. 

Rozwój w profesjonalnej obsłudze klienta to nie tylko wyższe kompetencje pracowników.

To również większe chęci współdziałania i możliwość skonfrontowania swoich odczuć i emocji w grupie.
Dobrze przeszkolony personel rejestracji medycznej, który do tego może “uwolnić” napięcie związane z pracą podczas szkolenia, jest zdecydowanie bardziej nastawiony na dobrą komunikację zarówno z pacjentem, jak i ze współpracownikami. Dzięki poznaniu technik aktywnego słuchania zminimalizowane są konflikty, nieporozumienia, które są silnymi demotywatorami w pracy.

Adam Zajchowski – dlaczego warto współpracować i szkolić ze mną.

Moje doświadczenie to ponad 200 warsztatów dla placówek medycznych (dużych / miejskich przychodni, szpitali, placówek komercyjnych, a także małych, gminnych ośrodków medycznych) pozwala mi na sprawne i skuteczne szkolenie pracowników rejestracji medycznej. Ma znaczenie także doświadczenie bycia managerem kliniki medycznej.

Szkolenie obsługa klienta zmienia nastawienie personelu “front line”  na bardziej otwarte, uprzejme i profesjonalne. Opanowanie technik komunikacji, aktywnego słuchania, radzenia sobie z trudnym pacjentem, ułatwia pracę i zmniejsza stres pracowników. Z ogromną satysfakcją obserwuję zmiany i wyraźny progres w obsłudze klienta w placówkach, w których szkoliłem rejestratorów kilkakrotnie (2-3 szkolenia minimum).

Moduły szkolenia dla rejestracji medycznej:

 1. Komunikacja z pacjentem (schemat komunikacji, bariery i przeszkody, budowanie pierwszego wrażenia, mowa ciała, praca głosem, komunikacja przez telefon, słowa prowokujące, uprzejmość i kultura osobista)
 2. Asertywność (trening asertywności, obrona własnego poczucia wartości, jasność komunikatów, stawianie granic, schemat komunikatu asertywnego, budowanie poczucia bezpieczeństwa)
 3. Trudne sytuacje w przychodni (radzenie sobie z „trudnym pacjentem”, wychodzenie z konfliktu, schemat PIW, sztuka uników)
 4. Radzenie sobie ze stresem (dbanie o higienę psychiczną, przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu, metody rozładowania stresu, zachowanie wysokiej wydajności w pracy)
 5. Ćwiczenia konkretnych sytuacji, trening profesjonalnego zachowania w pracy rejestracji medycznej, opracowywanie standardów, komunikatów kierowanych do pacjentów.
 6. Budowanie profesjonalnej postawy w kontaktach z pacjentami. Przekonanie o wartości wykonywanej pracy, w oparciu o wewnętrzną motywację.

Minimalny moduł szkoleniowy to 1 dzień po 8 godz. dydaktycznych, dla grup do 15 osób. Możliwe szkolenia w soboty dla całych zespołów placówek medycznych.

Sprawdź inne szkolenia, które realizuję i zapisz się TUTAJ

Dla przychodni i szpitali oferuję także szkolenia z zarządzania zespołem, szkolenie motywacji pracowników, szkolenie z komunikacji interpersonalnej szkolenie z optymalizacji pracy i zwiększania efektywności osobistej.

Jeżeli chcesz zwiększyć jakość pracy Twojego zespołu

Napisz maila do az@adamzajchowski.pl, umów się na bezpłatną konsultację lub po prostu zadzwoń. Nr tel. 668 698 308.

Określ temat szkolenia i swoje oczekiwania, a ja do 24 godzin odpowiem z propozycją szkolenia firmowego „skrojonego na miarę” potrzeb Twojego zespołu.

obsługa w rejestracji medycznej

Po warsztatach uczestnik będzie:

N

rozumieć lepiej pacjenta

N

bardziej uprzejmy i profesjonalny

N

lepiej radzić sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami

N

umieć zachować spokój i lepiej informować pacjentów

N

rozumieć swoją ważną rolę w pracy całej placówki medycznej

N

znać i stosować zasady profesjonalnej obsługi pacjenta

N

zachowywać wysoką efektywność w realizowaniu zadań

Korzyści dla firmy:

Mniejsza rotacja pracowników (mniej rekrutacji, niższe koszty, szybsze osiąganie celów)

Skuteczna orientacja pracownika na osiąganie celów firmy

Otwarcie na pomysły innowacyjne swoich pracowników

Większa motywacja i zaangażowanie pracowników

Zdrowa struktura, jasne zasady i dobre relacje

Lepiej wykonana praca w sposób przemyślany

Mniej skarg ze strony pacjentów i lepsze opinie o firmie

Tryb szkolenia, liczba uczestników informacje techniczne:

Szkolenie podstawowe trwa 1 dzień po 8 godzin dydaktycznych w trybie stacjonarnym z zachowaniem reżimu sanitarnego. Szkolenia zamknięte (dedykowane) odbywają się w siedzibie zleceniodawcy lub innym wskazanym miejscu na terenie Polski.

Liczba uczestników to grupa do 15 osób (każdy dodatkowy uczestnik wiąże się z dodatkowym kosztem 500 zł), maksymalna liczba to 20 osób na warsztatach.

Chesz zadać konkretne pytanie? Umów się na bezpłatną konsultację, napisz maila lub zadzwoń

Wykorzystywane metody

 • Dyskusja moderowana
 • Mini wykład
 • Ćwiczenia grupowe
 • Praca indywidualna
 • Analiza przypadku
 • Warsztaty
 • Odgrywanie ról

Szkolenie zawiera

Profesjonalne

Praktyczne materiały dla uczestników

}

Wartościowy czas

2 dni z doświadczonym trenerem

Kwalifikacje

Certyfikat uczestnictwa i ukończenia kursu

w

Opieka specjalisty

Bezpłatny miesiąc na konsultacje tel. lub on-line dla kierowników działów szkolonych

Widok na przyszłość

Raport po szkoleniu opisujący przebieg warsztatów, omawiane i ćwiczone zagadnienia oraz sugestie na co zwrócić uwagę w dalszej pracy z zespołem sprzedaży

Masz pytania zadzwoń, napisz lub umów się na bezpłatną konsultację.

Skontaktuj się

Adres

Sobótki 21B/4A
80-247 Gdańsk

Wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.22/00072/2016

Certyfikat jakości ISO PN-EN ISO 9001:2015-10
nr 16/01/2024/TS/WA/1449/16

Nr telefonu

+48 668 698 308

Social Media

Email

az@adamzajchowski.pl

Wyślij wiadomość

4 + 6 =